MOBİL YAZILIM

Mobil Yazılım Akıllı Cep Telefonları, Tablet PC, El Terminalleri vb. Mobil cihazlarda kullanılan Android, Ios, Windows vb. gibi işletim sistemleri üzerin de çalışan uygulama yazılımlarına mobil yazılımlar denir.

Mobil uygulama yazılımları kullanılacak cihazlara göre tasarlanmakta ve kodlanmaktadır. Örneğin mobil uygulama yazılımının Apple ürünlerinden olan iphone, ipad cihazlarında çalışmasını istiyorsak, yazılımın IOS tabanlı olarak geliştirilmesi gerekir.

Mobil uygulama yazılımlarının, Samsung, Panasonic,HTC, LG, Motorola, Vestel, Asus, General Mobile vb. markalı mobil cihazlarda çalışmasını istiyorsak, yazılımın Android tabanlı olarak geliştirilmesi gerekir. IOS tabanlı geliştirilen uygulamalar App Store’da, Android tabanlı geliştirilen uygulamalarda Google Play Store’da yayınlanmaktadır. Mobil cihazınız Apple ürünü ise cihazınızda App Store uygulaması yüklüdür. Samsung, HTC, LG, Panasonic, Motorola, Vestel, Asus, General Mobile vb. markalı mobil cihazlarda ise Google Play Store uygulaması yüklüdür.

İnsan Kaynakları Yazılımı

Mobil Yazılım

Kobi ERP

Mobil Yazılım