E-FATURA | E-DEFTER | E-ARŞİV

İnsan Kaynakları Yazılımı

E-Fatura | E-Defter | E-Arşiv

Kağıda  basılan faturaların kağıt yerine  elektronik ortamda basılmasına e-fatura denilmektedir. Elektronik faturaların kağıt faturalara göre bir çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle çevre dostudur. Daha hızlı fatura oluşturabilir ve zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Faturanın kaybolma riski ortadan kalkar. Dijital ortamda arşivlendiği için eski faturalara ulaşmanız çok kolaydır. Alıcı ve Satıcı arasındaki mutabakatı kolaylaştırır.

E-Fatura Oluşturma

E-Yaz Yazılıma ait Fatura modülünde fatura oluşturulduğunda, elektronik faturanın da oluşması gerekiyorsa otomatik olarak oluşturabilirsiniz. E-Yaz Yazılım, cari modülünde kartları oluşturulmuş  firmaları, GİB [Gelirler İdaresi Başkanlığı] de kayıtlı olan e-fatura düzenleme zorunluluğu olan  firmalar ile eşleştirme yapar böylece fatura kesilecek firmanın  e-faturası sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur.

Ticari Fatura | Temel Fatura

İnsan Kaynakları Yazılımı Özlük modülü ile;

En değerli kaynağınız şüphesiz ki insan kaynağınız. Özlük modülü sayesinde, personelinize ait tüm hususi bilgileri depolayabilir, süzebilir,  insan kaynakları çıktı alabilir ve gerekirse tüm arşiv kayıtlarına etkin bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ticari Faturalarda Durum Sorgulama

Puantaj, Hakediş ve Maaş

İnsan Kaynakları Yazılımı Bordro modülü ile, çalışanlarınızın maaş hakediş ve puantaj tahakkuk işlemlerini yasal güncel mevzuata uygun olarak hesaplayabilir, yasal eklenti ve kesintileri uygulayabilirsiniz.

Gelen E-Faturaların Sorgulanması ve Kontrolü

PDKS

İnsan Kaynakları Yazılımı Bordro modülü ile, PDKS cihazlarını entegre çalıştırabilirsiniz. Bu sayede PDKS cihazlarından günlük dijital puantaj çizelgesi alabilir ve hazırlayabilirsiniz.

Cari ve Stok Eşleştirme

Veri tabanına alınan faturaların cari eşleştirmesini yapabilir, daha sonra faturadaki stok kodları ile e-yaz yazılımdaki kodlar aynı ise fatura kalemleri otomatik olarak içeri alınır.  Stok kodları farklı ise stokları eşleştirerek içeri alır.

Stok Birim Eşleştirme

GİB nın kullandığı Stok birimleri ile e-yaz yazılım da kullanılan stok birimlerinin eşleştirilmesi işlemlerinin yapılması gerekir. Örnek olarak E-Yaz yazılım da Adet birimi kullanılmışsa bunun GİB deki karşılığı c62 dir.

Veri Güvenliği

GİB nın kullandığı Stok birimleri ile e-yaz yazılım da kullanılan stok birimlerinin eşleştirilmesi işlemlerinin yapılması gerekir. Örnek olarak E-Yaz yazılım da Adet birimi kullanılmışsa bunun GİB deki karşılığı c62 dir.